Tutvustus

Hoone kirjeldus

Sõpruse pst 157: kontor keskkonda ja arukat energiakasutust tähtsustavale kliendile
Valmimisaeg: hoone valmis, oktoober 2014
Hoone klass: A
Korruselisus: 4 maapealset korrust
Hoone üüritav pind: kokku ca 2500 m2
Arhitekt: hoone on projekteerinud Arhitektuuribüroo Pluss      www.pluss.ee

Hoonet iseloomustavad märksõnad

Asukoht: hoone paikneb Sõpruse pst ääres, on hästi nähtav ning leitav
Arhitektuur: innovaatilised arhitektuursed ning tehnilised lahendused energia- ja keskkonnasäästu eesmärgil
Green building: hoone on projekteeritud vastavalt Green building
sertifikaadi nõuetele
Ühistransport: ühistranspordi peatused maja lähedal
Hea parkimine: tõkkepuuga piiratud territooriumil 76 parkimiskohta

Rajatav maja on algusest peale kavandatud olema esimene keskkonnasäästlikkust ja energiaefektiivsust rõhutav büroomaja Eestis. Klientide jaoks tähendab see lisaks maailmavaatelisele argumendile ka tavamajadega võrreldes madalamaid kommunaalkulusid.

Asukoht – säästliku kontseptsiooni üks osa

Maja asukoht on samuti valitud säästlikkuse printsiipi silmas pidades – väljakujunenud keskkond, juba töötav infrastruktuur, logistiliselt hästi ligipääsetav. Sõpruse pst 157 büroohoone asub Kristiine ning Mustamäe piiril – kümneminutilise autosõidu kaugusel südalinnast.

Hoones töötavad inimesed saavad soovi korral kasutada selleks ühistransporti – trolli- ja bussipeatused asuvad majast ca 100 meetri kaugusel.

Ümbruskonnas on palju toitlustus- (Sõpruse Ärimaja restoran, Siili pubi, Rimi) ja teenindusasutusi. Lõunapausideks ei ole vaja kuskile eraldi sõita.

Esimene Green Building kontseptsioonile vastavalt projekteeritud büroomaja Eestis

Sõpruse pst 157 ehitatav büroomaja on projekteeritud keskkonnasäästliku ja energiaefektiivsena.

Green Building kontseptsioon keskendub ressursside efektiivsele kasutamisele. Hoone keskkonnasäästlikud lahendused suurendavad energia, vee ja materjalide kasutamise efektiivsust, vähendades samas hoone mõju looduskeskkonnale.

Maa kütab ja maa jahutab: talvel kasutatakse küttesüsteemina energiavaiade näol toimivat maakütet, suvel kasutatakse sama süsteemi hoone jahutamiseks.

Vesi tuleb taevast: büroohoonetes kasutatavast veest ligi 75% ei pea vastama joogivee kvaliteedile. Tulenevalt eelnevast toimub hoone veevarustus osaliselt ühisveevärgi baasil ja osaliselt kasutatakse sadevett. Ehitame spetsiaalse vihmaveemahuti, kuhu kogume hoone katuselt kokku vihmavee, mida kasutame tualettruumides.

Arhitektuursed lahendused ja fassaad: Hoone fassaad on kaetud lehise laudisega. Puitfassaadi lahendust on avalike- ja büroohoonete puhul Lääne-Euroopas juba aastaid kasutatud rohelisest mõtteviisist kantud hoonete ehitamisel. Hoone ruumide kaitseks päikesekiirte soojendava mõju eest oleme klaasfassaadi ette, hoone välisküljele, projekteerinud horisontaalsed päikesekaitse ribid ja sirmid. Seeläbi ei soojenda päike bürooruume liialt ning ei pimesta arvutiekraane. Eelnev aitab olulisel määral kokku hoida suvel hoone jahutusele kuluvat energiat.

Jalgrattaruum, koos riietusruumi ja pesemisvõimalusega: maja toetab neid, kes soovivad liikuda tervislikult. Hoone 1.korrusele on ette nähtud jalgrataste hoidmise ruum, samuti pesemisvõimalused.